Selasa, 08 Maret 2016

Wszelkie ogrodzenie plastikowe są nieodłącznym składnikiem wszelkiej nieruchomości.Rzadko kto wyobraża sobie dom bez ogrodzenia. Aby można się było przedostać na teren prywatnej posesji potrzebna jest bramka wejściowa oraz brama wjazdowa.
Niewątpliwie bramy i furty ogrodzeniowe winny być solidnie skonstruowane albowiem narażone są na znacznie większe obciążenie niż pozostała cześć ploty z plastyku na plot i bramę sztachetowa
. Wobec tego jakie powinny być furty i bramy ogrodzeniowe? Każda bramka wejściowa winna być na tyle szeroka ażeby umożliwiała swobodne przejście bez przeciskania się.

Furta powinna też gwarantować przejazd wózkom dziecięcym oraz osobom niepełnosprawnym. Zwykle przyjmuje się że furta ogrodzeniowa powinna mieć min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia bramka ogrodzeniowa może być prawo względnie lewostronna otwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe zwykle są zawieszone ponad murkiem furtka powinna znajdować się troszkę wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe aby sztachetki z plastiku na plot i furtkę ogrodzeniowa było równej wysokości.Przy wyborze plot plastykowe na ogrodzenie i furtkę ze sztachet jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno albo dwu skrzydłowe. Poza wyborem liczebności skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posiadłości brama może być przesuwna bądź rozwierana. By ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować automat dzięki jakiemu brama będzie się automatycznie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna wypada wziąć w rachubę fakt iż plot z PCV
przy bramie winno być na tyle długie aby cala brama się za nim schowała. Bramy rozwierane z kolei wymagają przestrzeni żeby bramę można było swobodnie otworzyć. Jeżeli chodzi o wielkość bramy to można ja dobrać indywidualnie wg potrzeb, jednakże przyjęło się ze powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najważniejsza decyzja jest wybór towaru z którego brama wjazdowa oraz furtka ma być wykonana. Te 2 ogrodzenia nie powinny różnić się ani kształtem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia żeby sztachety plastikowe na plot i bramkę sztachetowa prezentowało się homogenicznie. W sprzedaży osiągalne są bramy oraz furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy oraz furtki) oraz drewniane ogrodzenia (sztachety jakie wolno zastosować do wypełnienia bramy bądź furtki).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar