Rabu, 17 Mei 2017

Lotnisko jest specyficznym obszarem wymagającym specjalnej ochrony w postaci ogrodzenia

Ogrodzenie lotniska to poważna sprawa. Istnieją dyrektywy i kryteria, które to, ogrodzenie musi spełnić. Jest to wiele wymogów regulowanych przepisami Prawa Lotniczego. Aby ogrodzenie lotniska spełniało swoją funkcję musi spełniać wszystkie wymagania techniczne.

Przyjęło się, że ogrodzenie musi być wykonane z przęseł ogrodzeniowych wykonanych z metalu. Mogą mieć formę ogrodzenia panelowego lub siatki ogrodzeniowej. W gruncie rzeczy ogrodzenie nie musi być koniecznie wykonane z metalu ale musi być wykonane z takiego materiału, który jest odporny na przecinanie, zginanie, rozrywanie czy łamanie. Ważne jest aby jego wytrzymałość była co najmniej taka sama jak ogrodzenia metalowego.


Co do wysokości, to rzecz się ma zupełnie inaczej, niż w przypadku ogrodzeń domowych posesji. Ogrodzenie lotniska powinno być wysokie na co najmniej 2,44 m. Ważne jest to, że wysokość ogrodzenia liczy się od poziomu gruntu i wlicza się do niej zwyżki jakie powoduje drut kolczasty.

Samo ogrodzenie bez drutu kolczastego nie może być niższe niż 180 cm.
Zwyżka nad ogrodzeniem wykonana z drutu kolczastego powinna mieć minimum trzy rzędy zamocowanego na specjalnym stelażu o kształcie litery V. Można ją zamontować również w inny sposób, mianowicie w formie walca z minimum jednego drutu kolczastego. Drut powinien być odpowiednio gruby i powinien mieć minimum 2,5mm grubości.

Odległość pomiędzy górną krawędzią ogrodzenia a zwyżką nie może być większa niż 20cm.
Za to dolna krawędź ogrodzenia musi być na stałe osadzona w podłożu np. zabetonowana. Może być całe ogrodzenie na podmurówce. Jeżeli ogrodzenie jest na podmurówce to maksymalna odległość pomiędzy murkiem, a dolną krawędzią ogrodzenia nie może być większa niż 20cm.

Jeśli jest to możliwe, to ogrodzenie powinno być wytyczane w prostych liniach bez żadnych załamań. Takie wytyczne dotyczą również bram wjazdowych na lotnisko oraz furtek ogrodzeniowych.


Tidak ada komentar:

Posting Komentar